W co się pakować?

W co się pakować?

Zmieniając mieszkanie albo siedzibę swojej firmy, zawsze stajemy przed problemem, jakie opakowania powinniśmy przygotować do zapakowania i zapewnienia bezpiecznego transportu naszych rzeczy podczas przeprowadzki. Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ rodzaj opakowań zależy tak naprawdę w głównej mierze od tego, co będziemy przewozili.

Jeśli zależy nam, aby pakowanie i przewożenie naszych rzeczy przebiegało szybko i sprawnie, powinniśmy wcześniej przygotować kilka rodzai opakowań, które będziemy mogli wykorzystać. Do nich z całą pewnością zaliczyć możemy różnego rodzaju kartony – małe, średnie i duże, worki na odpady, oryginalne opakowania kartonowe (np. po laptopie, czy telewizorze), mogą się także przydać kartony do przewozu rzeczy na wisząco.

Kartony – uniwersalne opakowania

Najważniejszą grupą opakowań, która z całą pewnością znajdzie wiele zastosowań podczas przeprowadzki są pudła i pudełka kartonowe różnej wielkości. Bez nich przeprowadzka wydaje się być niemożliwa. Wybierając odpowiednie pudełka, pamiętajmy, aby znalazły się wśród nich zarówno te niezbędne do przewozu małych i ciężkich rzeczy, np. książek i różnego rodzaju bibelotów oraz duże kartonowe pudła, do których swobodnie będziemy mogli zapakować przedmioty duże i stosunkowo lekkie, np poduszki, koce, etc.. Dzięki temu łatwiej nam będzie zapakować i posegregować nasze rzeczy osobiste, a ekipa firmy przeprowadzkowej będzie mogła wygodniej przenosić nasze kartony – opakowania zbliżonej wielkości będą zawierały zawsze mienie o zbliżonej wadze.

Dodatkowo, dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie starych kartonów, zamiast kupowania nowych. Oczywiście, może się zdarzyć, że będą one na tyle zniszczone, że nie będą się nadawały do użycia. Z tego powodu warto przez zapakowaniem w używany karton ciężkich przedmiotów sprawdzić jego wytrzymałość. Można także rozważyć opcję zakupu tylko części nowych opakowań, a pozostałą niezbędną ilość kartonów wykorzystać używanych. Nowe kartony najlepiej przeznaczyć do zapakowania najcenniejszych przedmiotów.