Jak zabezpieczyć szklane przedmioty?

Jak zabezpieczyć szklane przedmioty?

W czasie przygotowywania się do przeprowadzki, dużo uwagi powinniśmy poświęcić na transport przedmiotów delikatnych, w tym szklanych. W tym celu przydadzą nam się wytrzymałe pudła, folia bąbelkowa, miękkie szmatki i stare gazety. Warto także zapatrzeć się w naklejki ostrzegawcze „uwaga szkło!”.

Jeśli zależy nam na transporcie luster, musimy pamiętać, żeby zabezpieczyć je nie tylko przed pęknięciem, ale także zarysowaniem. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest szczelne zapakowanie w folię bąbelkową, zaklejenie oraz umieszczenie ostrzeżenia „uwaga szkło!”.

Z kolei małe szklane przedmioty, jak szklanki, lampki, kieliszki, najlepiej owinąć w papierem (można użyć np. starych gazet), a następnie szczelnie upakować w kartony, aby nie miały możliwości wzajemnie się o sobie obijać. Podobnie powinniśmy pakować ozdoby ze szkła i porcelany, a także np. żarówki. Jeśli będziemy przewozili szklane żyrandole lub lampy – najlepiej owinąć je papierem lub miękkimi materiałami (można wykorzystać szmatki lub ręczniki) i tak zabezpieczone schować do pudełka.