Jak prawidłowo zabezpieczyć meble?

Jak prawidłowo zabezpieczyć meble?

W czasie przeprowadzki mieszkań jednym z większych problemów staje się transport mebli. Jest tak, ponieważ są one zazwyczaj ciężkie i nieporęczne. Sprawny transport wymaga zwrócenia szczególnej uwagi zarówno na ich wnoszenie i wynoszenie, odpowiednie zabezpieczenie, a jeżeli jest to koniecznie – także skręcanie i rozkręcanie.

Jeżeli zdecydujemy się na przewóz mebli rozkręconych, powinniśmy pamiętać, że zajmie nam to sporo czasu, a w przypadku niektórych – po ponownym mogą stać się mniej stabilne. Z tego powodu, warto rozkręcać tylko te, które naprawdę tego wymagają, np. szafy. Watro także zorientować się, czy w sytuacji kiedy zdecydujemy się na transport szafy w całości – zmieści się na klatce schodowej lub na korytarzu.

Kolejną ważną rzeczą związaną z przeprowadzką mebli, jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Najlepszymi materiałami, których możemy używać są specjalne maty przeprowadzkowe lub folia bąbelkowa oraz folia typu stretch. Przed przystąpieniem do zabezpieczenia, powinniśmy opróżnić całą zawartość szafy, odsunąć ją od ścian i wyjąć półki. Opróżnioną szafę obkładamy matami lub folią bąbelkową i owijamy w stretch. Tak zabezpieczony mebel, może być bezpiecznie transportowany do nowego lokalu.

Jak nosić meble?

Ważną rzeczą jest wnoszenie i wynoszeniu mebli po klatce schodowej. W przypadku dużych mebli, osoba idąca jako pierwsza powinna iść tyłem i podtrzymywać niesiony mebel od spodu, druga osoba powinna wyciskać mebel na osobą idącą przed nią. Małe meble obie osoby mogą swobodnie złapać od spodu. Jeśli chcemy usprawnić noszenie, osoba idąca z przodu nie powinna się odwracać na klatce schodowej.