Jak bezpiecznie transportować rośliny?

Jak bezpiecznie transportować rośliny?

Rośliny w czasie przeprowadzki wymagają naszej szczególnej troski. Należy pamiętać o kilku ważnych sprawach, jeżeli zależy nam, aby bezpiecznie dotarły do nowego miejsca.

Nie ma praktycznie żadnych różnic dotyczących gabarytów przenoszony roślin, postępowanie z kwiatami w odpowiedni sposób pozwoli na ich bezpieczny transport do nowej siedziby.

W przypadku, gdy chcemy zabrać kwiaty w dużych i ciężkich doniczkach, warto na czas przeprowadzki przesadzić je do lekkich i najlepiej wykonanych z nietłukącego się materiału pojemników, a na czas transportu – nie podlewać. Przydatne może się także okazać wcześniejsze posegregowanie naszych roślin zgodnie z ich wielkością. Mniejsze rośliny można spokojnie zapakować do kartonów, natomiast większe, które będą transportowane bezpośrednio w donicach – zabezpieczyć przed wysypywaniem się ziemi.

Bardzo rozłożyste rośliny należy odpowiednio podwiązać, aby ich gałązki nie uległy złamaniu lub uszkodzeniu w czasie przeprowadzki.

Odpowiednio przygotowane rośliny, powinny być bezpiecznie umieszczone na skrzyni transportowej, tak aby miały dostatecznie dużo przestrzeni i zostały przygniecione innymi przedmiotami. Najlepiej zadbać też o to, aby rośliny były wynoszone jako ostatnie z mieszkania czy biura oraz jako pierwsze opuszczały samochód transportowy.

Kiedy przeprowadzka ma miejsce w czasie, kiedy na dworze panują skrajne temperatury – upały lub mrozy – konieczne staje się dodatkowe zabezpieczenie kwiatów przed działaniem skrajnych warunków atmosferycznych. W tym celu warto owinąć je np. starymi gazetami lub folią. Po przeniesieniu na nowe miejsce należy także zadbać, aby warunki zarówno naświetlenia jak i temperatury były możliwie najbliższe do tych jakie roślina miała wcześniej.